Отримати більше інформації про цю послугу:

Заявка ні до чого не змушує й не є підставою для надання платних послуг. У разі потреби, вартість і порядок надання таких послуг обговорюються окремо.

Встановлення меж земельної ділянки на місцевості

Що таке винесення в натуру на місцевості меж земельної ділянки?
Винесення в натуру на місцевості меж земельної ділянки (або винос в натуру) – це комплекс геодезичних робіт за результатами яких геодезистом буде показано Вам (замовник приймає безпосередню участь) на місцевості межі Вашої земельної ділянки.

Навіщо і коли потрібно винесення ділянки в натуру?
Випадків, в яких виникає необхідність виконання робіт із винесення меж земельної ділянки в натуру на місцевості достатньо велика кількість, перелічимо ті, що трапляються найчастіше:
- Коли Ви отримуєте у власність, або користування земельну ділянку, яка не має штучних меж (шляхові споруди, паркани, огорожі, фасади будівель та інші лінійні споруди та будівлі), або природних меж (річки,  струмки, канали, лісосмугами) та маєте наміри встановити межові знаки, або здійснити будівництво паркану та інших будівель та споруд;
- Коли власники, або користувачі суміжних земельних ділянок мають спір щодо спільної межі та бажають винести її в натуру й побудувати, наприклад, паркан;
- При втраті раніше встановлених межових знаків;
- Перед оформленням договору купівлі-продажу земельної ділянки для розуміння дійсних меж відповідно до даних Державного земельного кадастру;
- Інше.
Тобто, в цілому, такі роботи дають змогу перевірити відповідність фактичних меж тим, які внесені (містяться) до Державного земельного кадастру, перевірити правильність координат поворотних точок меж земельної ділянки, що є актуальним перед купівлею-продажем земельних ділянок, перед початком будівельних робіт, здачі-прийняття в оренду земельних часток (паїв) чи обміні земель, врегулювання взаємовідносин між сусідами (встановлення спільних межових споруд, парканів).

На базі чого проводять процес винесення меж земельної ділянки в натурі: що потрібно знати?
Замовником відповідних робіт може бути землевласник (землекористувач), або уповноважена ним особа, або інші особи визначені відповідно до законів України.
Винесення меж земельної ділянки проводять відповідно до геодезичних даних, координат поворотних точок меж земельної ділянки, які внесені (містяться) до Державного земельного кадастру (в національній кадастровій системі).
Виконання робіт із винесення меж земельної ділянки в натурі на місцевості можливе лише за наявності кадастрового номеру на земельну ділянку. В іншому випадку необхідно спочатку розробити документацію із землеустрою та внести відповідні відомості про земельну ділянку до Державного земельного кадастру з присвоєнням їй кадастрового номеру.

Які документи необхідні для винесення в натуру меж земельної ділянки?
Роботи з винесення меж земельної ділянки в натуру на місцевості виконуються на підставі договору на виконання робіт, для заключення договору необхідні наступні документи:
1. Документи, які посвідчують особу замовника робіт, фізичну, або юридичну особу;
2. Кадастровий номер земельної ділянки;
3. Правовстановлюючі документи на земельну ділянку (державний акт, Витяг про право власності на земельну ділянку, договір оренди, акт постійного користування), які посвідчують право власності/користування особи замовника робіт.
4. За необхідністю, в залежності від ситуації, можуть бути необхідні інші документи визначені нашим фахівцем.

Порядок виконання робіт:
1. Звертаєтесь до наших виробничих відділів або в телефонному режимі, надаєте інформацію стосовно кадастрового номеру земельної ділянки, по якій необхідно виконати винос меж, для уточнення вартості робіт;
2. Підписання договору на виконання та оплата відповідних робіт;
3. Погоджуємо дату та час виконання польових робіт на місцевості (за необхідності замовник самостійно повідомляє власників/користувачів суміжних земельних ділянок про виконання робіт із винесення меж земельної ділянки в натуру на місцевості);
4. У погоджені дату та час виїжджаємо на місцевість. Місцезнаходження координат поворотних точок меж Вашої земельної ділянки визначається за допомогою супутникового GNSS приймача або, при наявності перешкод для проходження супутникового сигналу (багатоповерхових будинків, високих дерев тощо), електронним тахеометром. Участь землевласника/землекористувача при здійсненні робіт є обов’язковою, а також для участі можуть бути залучені власники сусідніх земельних ділянок, тому як для встановлення або відновлення спільної межі із сусідами, землевласник може вимагати від них сприяння у встановленні твердих меж, а також відновленні межових знаків у передбачених законом випадках;
5. За необхідністю підготовка технічного звіту про виконання відповідних робіт;
6. Підписання акту виконаних робіт.
Винесення меж земельної ділянки, за замовленням органів державної влади/місцевого самоврядування, може бути виконане нами лише на підставі визначених чинним законодавством України документів.

Яка вартість робіт і що впливає на вартість?
На вартість робіт із встановлення меж земельної ділянки на місцевості впливають наступні фактори: місцеположення, площа, периметр, кількість поворотних точок земельної ділянки, а також відкритість небозводу для можливості виконання робіт без застосування електронного тахеометру.

Вартість винесення меж земельної ділянки в нашему піприємстві починається від 1600 грн. за 4 поворотні точки меж земельної ділянки.